McDonald's Cup 2023

MCDonald

fotbalový turnaj žáků 1. stupně

Další ročník fotbalového McDonald's Cupu je za námi a my jsme byli opět u toho. Podařilo se nám sestavit týmy pro obě kategorie, oba turnaje proběhly na ZŠ Milady Horákové v HK.

V úterý 25. dubna jsme otestovali fotbalové dovednosti žáků 1. - 3. tříd, z původních 4 zápasů jsme odehráli pouze 3, neboť Kukleny se omluvily. V prvním zápase jsme tak narazili na pozdějšího vítěze z hostitelské školy, prohra 1:8 nás ale nemrzela, soupeř byl opravdu kvalitní. Hned nás čekal další těžký soupeř, jímž byla ZŠ Gočárova HK. Zápas se pro nás dlouho nevyvíjel dobře, po celý zápas jsme prohrávali o jednu či dvě branky, ale kluci to nevzdali. V posledních dvou minutách se nám podařilo vyrovnat, a se závěrečným hvizdem dokonce převrátit stav utkání v náš prospěch. Výhra 6:5 potěšila. Poslední zápas se sousedy ze Stěžer (výhra 7:0) tak potvrdil naše konečné 2. místo a zisk stříbrných medailí.

Sestava: Štěpa Petr, Berťa Balcal, Jura Darida, Vojta Málek, Miki Petr, Vojta Šimák, David Zákravský, Matěj Vyčítal, Sebastian Jacho

Hned ve středu 26. dubna se odehrál i turnaj starších (kategorie "B"), tzn. 4. - 5. ročníků. Tentokrát dorazili všichni soupeři, proto nás čekaly 4 zápasy. Začali jsme tradičně s domácími, v úvodu zápasu jsme měli víc ze hry, ale neproměňovali jsme šance. Soupeřům se podařilo vstřelit šťastnou branku, což nás rozhodilo, zbytečně jsme se zatáhli a přestali hrát směrem dopředu. Konečný výsledek 1:7. Podobný průběh měly i další dva zápasy se ZŠ Bezručova a ZŠ Kukleny, dokud byl výsledek nerozhodný, hráli jsme odvážný a útočný fotbal. Jakmile jsme obdrželi branku, hra se přestala dařit. Prohra 1:4 a 1:7. V posledním zápase se Stěžerami jsme si vypracovali spoustu šancí, ale nedokázali je proměnit. Konečná remíza 0:0 nás odsunula na 5. místo.

Sestava: Ondra Dvořák, Dominik Mihl, Adam Mihl, Mára Skřivan, Šimon Šafka, Šimon Zámečník, Daniel Lacko, Kristián Skořepa, Štěpán Oplt, Julián Jílek, František Souček, Štěpán Petr

Všem klukům bych chtěl poděkovat za jejich výkony, i přestože jsme nezvítězili. Věřím, že rádi pojedou i v příštím roce.

Datum vložení: 2. 5. 2023 9:32