ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

McDonald's Cup

McDonald's Cup 1

sportovní akce žáků 1. - 5. ročníků

Jaro se opět neslo v duchu sportování, konkrétně ve znamení tradičního fotbalového turnaje žáků 1. stupně "McDonald's Cup". Zabrousili jsme do sestav FK Nechanice, Bystřianu Kunčice a Dohalic a vyrazili.

Naši mladší hráči (1. - 3. ročník) se 30. 4. na hradecké fotbalové škole ZŠ Sever utkali postupně s pěti soupeři, porazili Libčany, Mandysovku, Kukleny. S domácími jsme sice prohráli, ale čekal nás soupeř ze Stěžer, se kterým jsme si to rozdali o postup. Soupeře jsme po velkém boji (i s trochou štěstí) porazili 3:2 a postoupili tak ze 2. místa do okresního finále.

To se odehrálo v úterý 14. 5. na Slavii HK. Tady již byli soupeři nad naše síly, po čtyřech prohrách a jedné výhře jsme nakonec obsadili celkové 7. místo, což ale není žádná ostuda. Kluci si alespoň vyzkoušeli, jaké je to hrát proti hráčům, kteří nastupují ve vyšších soutěžích.

Sestava: Jágr J., Darida J., Železo L., Petr M., Málek V., Fiala P., Vyčítal M., Hájek L., Štefan L., Šána K., Vávra S.

Ve starší kategorii 4. - 5. tříd jsme na stejném místě hráli základní kolo o týden později. Postupně jsme porazili Mandysovku, Kukleny, Libčany, pak podlehli domácímu týmu ze ZŠ Sever a na závěr nás čekal opět boj o postup se ZŠ Bezručova. Po dramatickém průběhu, kdy jsme nejdříve prohrávali, hned zas vedli, se k nám fotbalová štěstěna obrátila zády. Soupeř pár minut před koncem vyrovnal a nakonec rozhodl o svém postupu brankou na 3:2.

Konečné 3. místo bereme, i když jsme si dělali zálusk na postup, ale to ke sportu patří.

Sestava: Souček F., Petr Š., Šafka Š., Železo D., Dvořák O., Šimák V., Jacho S., Jílek J. a Zámečník Š.

Všem hráčům děkuji za předvedenou hru a bojovnost.

PS

 

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/mcdonald-s-cup-2024

https://rajce.net/rvycital/album/finale_mcdonald-s-cup-2024-zs-nechanice

 

Datum vložení: 15. 5. 2024 8:32
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty