Manuál pro ZŠ - organizační pokyny

Vážení rodiče,

vzhledem k měnící se epidemiologické situaci a rozdílné intenzitě výskytu onemocnění COVID – 19 nastavila naše základní škola od 1. 9. 2020 tato opatření dle manuálu vydaného MŠMT ČR a MZd ČR.

1. Je nutno dodržovat platná opatření v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními a dle pokynu učitelů.

2. Do budov základní školy nesmí vstoupit osoba, která vykazuje známky infekčního onemocnění dýchacích cest.

3. U chronicky nemocných žáků či alergiků s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost, že se nejedná o infekční onemocnění. Po odevzdání lékařského potvrzení je žákovi umožněn vstup do budovy školy. Potvrzení se odevzdává pouze jednou.

4. V případě, že se během vyučování u žáka objeví známky respiračního onemocnění, budou rodiče neprodleně telefonicky kontaktováni a jsou povinni si dítě v co nejkratším čase vyzvednout, do té doby bude žák umístěn v samostatné místnosti. Povinností rodiče je pak kontaktovat dětského lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

5. Každý žák bude mít s sebou ve škole jednu „pohotovostní roušku". V průběhu výuky ani během pohybu po škole ji nepoužívá.

6. Vyučující zajistí častější větrání učeben.

7. Žáci a zaměstnanci budou dbát na častější mytí rukou.

8. TV bude probíhat přednostně venku, pokud to počasí dovolí.

9. Během vyučování a o přestávce se žáci nebudou volně pohybovat po škole, pohyb je možný pouze na patře, na kterém mají kmenovou učebnu. Žákům nejsou dovoleny návštěvy v jiných třídách.

10. Stravování bude probíhat pro žáky ve stanovených časech, které nemusí odpovídat oficiálnímu konci vyučovacích hodin. O veškerých změnách Vás bude informovat třídní  učitel.

11. Do školy, školní družiny a školní jídelny smí zákonní zástupci vstupovat pouze za účelem  úředního jednání.

12. Pokud bude z důvodu nařízení karantény nebo kvůli mimořádným opatřením KHS, popř. plošným opatřením MZd zakázána přítomnost žáků ve škole, bude základní škola poskytovat výhradně distanční vzdělávání, které bude pro žáky povinné.

Děkuji za Vaši spolupráci a pochopení.

Mgr. Hana Špatenková v.r.

Kompletní informace - odkazy

Datum vložení: 1. 9. 2020 0:00