Manuál pro MŠ - organizační pokyny

Vážení rodiče,

vzhledem k měnící se epidemiologické situaci a rozdílné intenzitě výskytu onemocnění COVID – 19 nastavila naše mateřská škola od 1. 9. 2020 tato opatření dle manuálu vydaného MŠMT ČR a MZd ČR.

1. Do budovy mateřské školy nesmí vstoupit osoba, která vykazuje známky infekčního onemocnění dýchacích cest (rýma, kašel, teplota). Pokud má dítě alergický kašel nebo alergickou rýmu, zákonný zástupce doloží potvrzení od praktického lékaře.

2. Na doprovod dítěte do mateřské školy i pro dítě se vztahují pravidla chování stanovená Ministerstvem zdravotnictví (MZd).

3. Doprovod dítěte - vždy jedna osoba v prostorách mateřské školy a ta se bude pohybovat v budově školy jen po dobu nezbytně nutnou.

4. V šatně mateřské školy budou vždy maximálně 2 děti s doprovodem, ostatní počkají venku (pokud bude možno dodržet odstupy cca 2 m).

5. Po vstupu do mateřské školy si děti i doprovod řádně vydezinfikuje ruce.

6. Každé dítě bude mít v úložném boxu v šatně 1 čistou roušku pro případ potřeby.

7. Do mateřské školy si děti nebudou nosit žádné hračky ani na spaní.

8. Onemocnění dítěte rodiče oznámí mateřské škole telefonicky či emailem.

9. Budou-li rodiče potřebovat sdělit paní učitelce důležité informace týkající se vzdělávání dítěte, dohodnou si schůzku s paní učitelkou mimo její přímou výchovnou činnost.

10. Stravování dětí v mateřské škole bude probíhat v běžné podobě se zvýšenými hygienickými opatřeními.

11. V případě, že se během dne u dítěte objeví známky respiračního onemocnění, budou rodiče neprodleně telefonicky kontaktovány a jsou povinni si dítě v co nejkratším čase z MŠ vyzvednout.

12. Mateřská škola má povinnost zajistit oddělení dítěte, které vykazuje známky akutního onemocnění, od ostatních dětí.

13. Pokud bude z důvodu nařízení karantény nebo kvůli mimořádným opatřením KHS nebo plošným opatřením MZd zakázaná přítomnost dětí v mateřské škole, bude mateřská škola poskytovat výhradně distanční vzdělávání dětem, pro které je vzdělávání povinné.

Děkuji za Vaši spolupráci a pochopení.

Mgr. Hana Špatenková v.r.

Datum vložení: 31. 8. 2020 0:00