ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

LItomyšl a Toulovcovy maštale

LItomyšl a Toulovcovy maštale 1

poznávací zájezd žáků 2. stupně

V pátek 3.května 2024 vyrazila skupina žáků ZŠ Nechanice a studentů Hořického gymnázia do malebného kraje Litomyšlska. Ve Smetanově rodném městě se našimi průvodci stali dvě žákyně a učitelé ZŠ Zámecká, kteří si pro nás připravili velmi netradiční poutavou prohlídku. Skrze herecké medailonky jsme se přesunuli v čase a setkali se s Aloisem Jiráskem, otcem Bedřicha Smetany Františkem, bohémským spisovatelem Josefem Váchalem nebo slavnou kuchařkou M.D.Rettigovou, která nám upekla výtečné koláče dle receptu z její slavné Domácí kuchařky. Vedení, učitelům i oběma žákyním ZŠ Zámecká patří velké poděkování za ochotu a skvěle připravenou prohlídku.

Odpoledne jsme již kráčeli ve stopách loupeživého rytíře Toulovce přírodní rezervací Toulovcovy maštale. Centrum rezervace tvoří skalní městečko, jehož prohlídku jsme zakončili šiškovou  bitvou. Sladkou tečkou celého výletu byla vyhlášená zmrzlina ve Slatiňanech. 

KB

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/litomysl-a-toulovcovy-mastale-3-5-2024

 

Datum vložení: 17. 5. 2024 10:49
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty