LItomyšl a Toulovcovy maštale

LItomyšl a Toulovcovy maštale 1

poznávací zájezd žáků 2. stupně

V pátek 3.května 2024 vyrazila skupina žáků ZŠ Nechanice a studentů Hořického gymnázia do malebného kraje Litomyšlska. Ve Smetanově rodném městě se našimi průvodci stali dvě žákyně a učitelé ZŠ Zámecká, kteří si pro nás připravili velmi netradiční poutavou prohlídku. Skrze herecké medailonky jsme se přesunuli v čase a setkali se s Aloisem Jiráskem, otcem Bedřicha Smetany Františkem, bohémským spisovatelem Josefem Váchalem nebo slavnou kuchařkou M.D.Rettigovou, která nám upekla výtečné koláče dle receptu z její slavné Domácí kuchařky. Vedení, učitelům i oběma žákyním ZŠ Zámecká patří velké poděkování za ochotu a skvěle připravenou prohlídku.

Odpoledne jsme již kráčeli ve stopách loupeživého rytíře Toulovce přírodní rezervací Toulovcovy maštale. Centrum rezervace tvoří skalní městečko, jehož prohlídku jsme zakončili šiškovou  bitvou. Sladkou tečkou celého výletu byla vyhlášená zmrzlina ve Slatiňanech.

KB

Datum vložení: 17. 5. 2024 10:49

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024