ZŠ a MŠ Nechanice vyhlašuje ZÁPIS ŽÁKŮ do 1. ročníků ZŠ. Více se dozvíte v aktualitách...

Ježíškova vnoučata

zapojení našich žáků do projektu Českého rozhlasu

Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu od roku 2016. Za uplynulé čtyři ročníky se podařilo díky dárcům - Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny, nebo už ji nemají.

Také jsme se zapojili.  Vybrali jsme si 2 babičky, 2 dědečky a 1 kreativní seniory. A jaká přání jsme jim splnili? Paní Pavlína si přála kosmetiku a lak na vlasy. Paní Vlasta si přála nové ručníky, pan Milan pánskou kosmetiku a pan Václav sladkosti, protože rád mlsá. Kreativní senioři si přáli akrylové barvy a plátna. Týden před odesláním jsme ale obdrželi smutnou zprávu, našeho balíčku se už nedočkala paní Vlasta, což nás zarmoutilo. Proto její dárek putoval v ostatních balíčcích. Kromě vysněných dárků jsme ještě přidali čaje, sprchové gely, svíčky, přáníčka, obrázky od dětí a dopis. Vše jsem odvezla do společnosti DHL Hradci Králové, která se postarala o doručení.

Chci poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili a zakoupili nejen ta vysněná přání, ale i mnohem více. Na oplátku nabízíme několik fotografií a také reakce obdarovaných.

JO

„Dobrý den paní učitelko,

Moc děkujeme za nádherný dárek, myslím, že paní Pavlína má zásobu kosmetiky na několik let. Moc Vám děkujeme, zdravíme všechny děti z Vaší třídy a přejeme všem klidné Vánoce, bohatého Ježíška a v novém roce hodně sil, elánu a pevné zdraví!

S pozdravem SENIOR Otrokovice

Dobrý den paní učitelko,

balíček v pořádku dorazil a dnes budu panu Milanovi. Bude mít určitě velikou radost a obrázky od dětí si s dovolením moc rádi vystavíme.

S pozdravem Červený Mlýn Všestudy, poskytovatel sociálních služeb

Dobrý den paní učitelko,

pan Václav velice děkuje za krásný dárek. Přeje krásné Vánoce Vám i dětem. Byl dojat a překvapen, že jsou na světě ještě hodní lidé a děti.

Vážíme si toho, že jste se zúčastnili projektu "Ježíškova vnoučata".

S pozdravem Domov seniorů Vojkov

Dobrý den paní učitelko,

děkujeme moc, Váš dáreček včera dorazil a udělal velikou radost. Přejeme krásné svátky.

Charitní dům pokojného stáří Český Těšín“

Datum vložení: 1. 1. 2022 16:28