ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

IQlandia Liberec

akce žáků 4. a 5. ročníků

V úterý 26. 10. 20021 žáci čtvrtých a pátých ročníků odjeli do IQlandie Liberec.  Hned na úvod sledovali zpívající fontánu, která podle hudby měnila barvu, ale i výšku vodních sloupů. V prvním patře jsme navštívili expozici živly. Vyzkoušeli jsme si, jaké otřesy způsobuje zemětřesení, jakou sílu má vichřice a jak se točí tornádo. V druhém patře jsme testovali naše smysly.  Cílem bylo zjistit, jak správně funguje  čich, chuť a hmat. Ale také jak pumpuje srdce, kolik energie musíme vydat, abychom roztočili stroj času. Třetí patro bylo věnováno vesmíru. I tady jsme si užili hodně zábavy. Nakonec byla pro nás připravená hodinová science show, plná ohně, pokusů a zážitků.

Jana Okrouhlá

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/IQlandia_Liberec

Datum vložení: 3. 12. 2021 11:17
Datum poslední aktualizace: 3. 12. 2021 11:18
Autor: Petr Soukal

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty