Informace k zápisu do 1. ročníku ZŠ

určeno rodičům předškoláků

Vážení rodiče,

níže jsou uvedeny pokyny k letošnímu zápisu do 1. ročníku, který se musel v důsledku mimořádných opatření a dle pokynů z MŠMT poupravit. Organizace zápisu se týká pouze formální části, tedy bez přítomnosti dětí formou pouhého doručení žádosti zákonného zástupce dítěte.

Podmínky zápisu do 1. ročníku platí pro ZŠ a MŠ Nechanice

TERMÍN ZÁPISU: 6. 4. 2021 - 26. 4. 2021

FORMÁLNÍ ČÁST ZÁPISU - co je třeba udělat:

1. Stáhnout a vyplnit potřebné soubory

2. Doručit vyplněnou žádost do školy jedním z níže uvedených způsobů:

• Poslat datovou schránkou do datové schránky školy (naše ID schránky: w7h96sq).
  • Poslat e-mailem na spatenkova@zsnechanice.cz; mihulova@zsnechanice.cz
    s uznaným elektronickým podpisem (nelze prostý e-mail).
  • Poslat poštou - doma vyplnit formuláře, vytisknout, podepsat a poslat do školy v obálce na adresu: ZŠ a MŠ Nechanice, Pražská 2, 503 15 Nechanice. Zalepenou obálku vlevo nahoře označte nápisem „ZÁPIS“.
  • Doma vyplnit formulář v elektronické podobě, vytisknout, podepsat a zalepenou obálku označenou vlevo nahoře ZÁPIS vhodit do schránky při hlavním vchodu školy na adrese: ZŠ a MŠ Nechanice, Pražská 2, 503 15 Nechanice.
  • Vyplnit vytištěný formulář písemně rukou (ČITELNĚ TISKACÍM PÍSMEM), podepsat a doručit označenou vlevo nahoře ZÁPIS vhodit na adresu školy nebo vhodit zalepenou obálku označenou vlevo nahoře ZÁPIS do schránky při hlavním vchodu školy na adrese: ZŠ a MŠ Nechanice, Pražská 2, 503 15 Nechanice.
  • Osobní vyzvednutí příslušných formulářů v kanceláři školy na adrese ZŠ a MŠ Nechanice, Pražská 2, 503 15 Nechanice bude možné ve dnech 6. – 26. dubna 2021 v době úředních hodin: pondělí a středa 9:00 – 12:00 hodin., poté vyplnit vytištěný formulář písemně rukou (ČITELNĚ TISKACÍM PÍSMEM), podepsat a doručit na adresu školy ZŠ a MŠ Nechanice, Pražská 2, 503 15 Nechanice, nebo vhodit zalepenou obálku označenou vlevo nahoře ZÁPIS do schránky při hlavním vchodu školy.

V případě, že ani jedna varianta není možná, dohodněte si individuální řešení se zástupkyní ředitele pro 1. stupeň (mihulova@zsnechanice.cz, tel. 721 420 663). V PŘÍPADĚ OSOBNÍHO STYKU POUŽIJTE VŽDY OCHRANNÉ POMŮCKY (respirátor a rukavice).

3. Podává-li žádost o přijetí k základnímu vzdělávání dítěte jiná osoba, než je zákonný zástupce dítěte, doloží tato osoba prostřednictvím plné moci své oprávnění dítě zastupovat.

4. Případná doporučení k odkladu (PPP, SPC) lze doložit po domluvě se zástupkyní ředitele pro 1. stupeň (mihulova@zsnechanice.cz, 721 420 663) dodatečně, nejpozději do 31. srpna 2021.

5. O doručení žádosti o přijetí nebo odkladu Vás budeme neprodleně informovat e-mailem.

6. Oficiální rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání či odkladu školní docházky buď zašleme, nebo bude možnost si příslušné potvrzení vyzvednout v kanceláři školy v době úředních hodin hned po skončení správního řízení.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁPISU DO 1. ROČNÍKU:

• Do školy musí být podle zákona zapsáno každé dítě, které dovrší k 31. 8. 2021 šest let.
  • U dětí, které v roce 2020/2021 dostaly odklad, musí zákonní zástupci zaslat formuláře znovu. Bude jim přiděleno registrační číslo a na formulářích budou zkontrolována vyplněná data. Mohou se přihlásit i ti, kterým odklad vystavila jiná škola (doloží rozhodnutí o odkladu školní docházky).
  • Pokud zvažujete odklad školní docházky, musí zákonný zástupce svou písemnou žádost doložit doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa, a to nejpozději do 31. srpna 2021.
  • Každé dítě dostane při zápisu identifikační číslo. Seznam identifikačních čísel přijatých a nepřijatých dětí bude zveřejněn na webu školy a na vstupních dveřích školy po ukončení správního řízení.

INFORMACE K MOTIVAČNÍ ČÁSTI:

Motivační část, která není letos součástí zápisu, je vzhledem k současné situaci odložena na druhou polovinu června letošního školního roku. Předpokládáme, že po skončení mimořádných opatření se pro budoucí prvňáčky uskuteční i motivační část v podobě stráveného dopoledne ve škole, kde se přijatí žáci seznámí se školou, třídními učitelkami a s vychovatelkami. Vše se bude odvíjet podle aktuální situace.

Mgr. Hana Špatenková

Formuláře ke stažení:

Žádost zákonných zástupců o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22.doc

Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 35,5 kB

ŽÁDOST o odklad PŠD.doc

Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 33,5 kB

Žádost zákonných zástupců o přijetí k základnímu vzdělávání 2021-22.doc

Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 35,5 kB

ŽÁDOST o odklad PŠD.doc

Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 33,5 kB
Datum vložení: 26. 3. 2021 9:59
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2021 10:19

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje:mateřskou školu (od 1. 1. 2003), základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

Základní školu v letošním školním roce 2020/21 navštěvuje celkem 355 žáků (z toho 206 na 1. stupni a 149 na 2. stupni) a mateřskou školu celkem 81 dětí. Školní družina má kapacitu 112 žáků.