Informace k provozu školy od 12. 4. 2021

organizace výuky

Informace k provozu školy od 12. 4. 2021

Vážení rodiče,

na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. dubna 2021 je umožněna osobní přítomnost:

1. Předškolákům, kteří plní povinné předškolní vzdělávání v mateřské škole nebo v přípravné třídě:
    od 12. 4. - žáci MŠ - prezenčně
    od 12. 4. - 1. přípravná třída - rotačně

2. Žákům 1. stupně, vzdělávání bude probíhat rotačně:
    od 12. 4. - 1.A. 1.B, 2.A, 2.B, 2.C
    od 19. 4. - 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.A, 5.B

Konkrétní informace zajistí třídní učitelé.

Výuka v 6. až 9. ročníku
Dále probíhá pouze distanční forma vzdělávání dle stávajících, stále platných pravidel a pokynů vyučujících. Na tomto typu vzdělávání se od 12. dubna vůbec nic nemění.

Možné jsou individuální konzultace ve formátu jeden žák, jeden učitel či skupinové konzultace pro žáky 2. stupně ohrožené horším prospěchem, či žáků devátých tříd maximálně ve skupině 6 žáků. Konkrétní informace zajistí třídní učitelé.

Družina
Školní družina bude otevřena pro žáky, jichž se týká prezenční výuka. Konkrétní informace zajistí vedoucí vychovatelka.

Školní jídelna
Školní jídelna bude v provozu pro děti, žáky, zaměstnance školy a cizí strávníky za dodržení těchto pravidel:

• Mateřská škola-prezenční výuka
    Děti se budou stravovat ve své třídě v obvyklém čase.
  • 1. stupeň, přípravná třída – prezenční výuka
    Žáci se budou stravovat ve školní jídelně v obvyklých časech po ukončení vyučování
  • 1. stupeň + 2. stupeň – distanční výuka + cizí strávníci
    Odběr obědů je možný z výdejového okénka pouze do jídlonosičů.
    Konkrétní informace, časy vymezené pro odběr obědů do jídlonosičů zajistí vedoucí školní jídelny.

Vstup žáků 1. až 9. roč. (distančně vzdělávaných), cizích strávníků, rodičů apod. přímo do vnitřních prostor školní jídelny není přípustný.

Epidemiologická opatření

Návrat budou provázet přísná epidemiologická opatření. Pro žáky ZŠ jsou povinné chirurgické roušky či nanoroušky, pro dospělé respirátory předepsané úrovně ochrany.

Děti z MŠ a žáci 1. stupně se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně. Testování bude probíhat tzv. samoodběrem za dohledu pedagogických pracovníků a povolené přítomnosti a pomoci rodičů, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, tak celá třída počká mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat KHS.

Mgr. Hana Špatenková

Informace k provozu školy od 12. 4. 2021 (pdf)

Informace k provozu školy od 12. 4. 2021.pdf
Datum vložení: 8. 4. 2021 0:20