ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Hvězdárna v HK

akce 5. A + 5. B

Dne 21. 12. jsme byli účastníky exkurze do Planetária a Hvězdárny HK. Nejdříve jsme absolvovali přednášku o pohybu Slunce, Měsíce, planet a seznámili se se souhvězdími, která můžeme pozorovat na naší obloze. Dále jsme se vydali na filmovou vesmírnou exkurzi po několika planetách naší Sluneční soustavy.

Po přejití z planetária do hvězdárny byla svačinová přestávka, po které následovala návštěva observatoře s dalekohledem. Zde jsme se dozvěděli zajímavosti týkající se dalekohledů na Zemi i ve vesmíru. Bohužel nám mraky neumožnily pozorovat Slunce. Poté jsme zhlédli pohyblivý model pohybů Slunce, Země a Měsíce, kde bylo hezky vidět, jak jsou tato vesmírná tělesa osvícena /zatmění Slunce, Měsíce, jednotlivé fáze Měsíce apod./.

Po ukončení exkurze jsme se šli podívat na bývalou sjezdovku Rozárka, kterou někteří zdatní jedinci seběhli a vyběhli i třikrát. Chvála pohybu...

JH

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Exkurze_5.A%2C_5.B_-_Hvezdarna_HK/

 

 

Datum vložení: 1. 1. 2022 16:21
Datum poslední aktualizace: 1. 1. 2022 16:25
Autor: Petr Soukal

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty