Fly Zona a vlastivědná vycházka Hradcem Králové

Fly Zona a vlastivědná vycházka Hradcem Králové  1

akce 4.B

Na konci dubna jsme se třídou vyrazili do Fly Zony v Hradci Králové a spojili to s památkami, o kterých jsme se učili. Např. jak vypadá gotická stavba, jaké divadlo či kostel bychom tu našli? A kde se vystavují obrazy?

Abychom si výlet oživili, hledali jsme si už ve škole informace, ve skupinkách je zpracovali a vytvořili si plakáty na naši výstavu.

Mgr. Zuzana Škvrnová, třídní 4.B

Jak svůj den vidí děti?

Vycházka v Hradci Králové se mně líbila, hlavně to, když my to jenom kreslíme na papír a pak to vidíme naživo, to je potom zážitek. A Fly Zóóóóóna mne bavila nejvíc. Protože to jsem chtěl zažít od dětství, jako malý jsem to pořád hledal na internetu, jak to vypadá, vyhledalo se mi asi všechno kromě Fly Zony. A pak o tom paní učitelka přemýšlela a najednou nás tam vzala na výlet, protože paní učitelka mně přijde, že je výletní člověk. (Dominik Železo)

Ráno jsme se sešli na zastávce v Nechanicích. Když už jsme byli skoro všichni, dorazila i paní učitelka a přijel autobus. Když jsme dojeli do Hradce na nádraží, šli jsme si koupit lístek na MHD. Dojeli jsme a trochu jsme popošli a byli jsme u chrámu sv. Ducha a Bílé věže. Chrám jsme obešli, abychom mohli pozorovat vitrážová okna. Pak nám paní učitelka ukázala kostel, u něj byla ulička a tou jsme prošli. Paní učitelka nás dovedla až ke Klicperovu divadlu, kde jsme si dali svačinu. Pak jsme jen nakoukli do Žižkových sadů a už se šlo do Fly Zony.
Začli jsme skákat a blbnout. Ale vzadu byla velká trampolína, ze které se skákalo do jámy s pěnovými kostkami. Tam nás paní učitelka pustila až na konci, aby na nás s paní asistentkou dohlíželi. Pak jsme se převlékli a šli jsme zpátky na nádraží čekat na bus.
Moc jsme si to užili. (Ema Klicperová)

Mně se nejvíc líbilo Bono Publico (schody) a pak Chrám sv. Ducha. Bílá věž měla hezký opěrný systém. Ve Fly Zoně byla nejvíc zábavná vybika s kamarády a skákání do kostek. Tam to bylo něco! Pak tam byla virtuální realita a rallye. Na virtuální realitě někdo hrál Minecraft. (Šimon Veselka)

Datum vložení: 4. 5. 2023 7:07