ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Exkurze na Chlum

chlum

akce žáků 8. tříd

V pátek 2.6. 2023 se žáci osmých ročníků vydali na cyklovýlet a exkurzi na Chlum. Vyšlo krásné počasí a jízdu na kole si všichni užili. Když jsme dorazili do muzea, žáky si vzala na starost paní průvodkyně Juračková. Žáci si prohlédli výstavu týkající se prusko-rakouské války v roce 1866 s výkladem, ověřili své znalosti pomocí pracovního listu a mohli si vzít do rukou zbraně z tohoto období. Po prohlídce následoval odpočinek a občerstvení. Někteří vyrazili na vrchol rozhledny, která se nachází v bezprostřední blízkosti muzea.

Cestou zpět do Nechanic se nám sice přihodilo pár drobných nepříjemností, ale výlet se nám přesto vydařil a žáci si užili krásný červnový den. 

Mgr. Eliška Ladmová

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Exkurze_na_Chlum/


 

Datum vložení: 12. 6. 2023 13:48
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty