ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Exkurze 5.A a 5.B

Exkurze 5.A a 5.B 1

návštěva České televize, Lumia galery a Galerie kovových figur

Ve čtvrtek 22.6. jsme odjeli do Prahy na Kavčí hory, kde jsme v rámci exkurze navštívili Českou televizi. V kino sálu nám paní průvodkyně nejprve vysvětlila, co uvidíme a kam půjdeme. pak nám pustila film, kde jsme se dozvěděli, jaké profese v televizi pracují, jak probíhají natáčecí dny, kdo se všechno podílí na vzniku pořadu a mnoho dalších zajímavostí. Např. i to, že v ČT je 42 km chodeb. Jelikož letos ČT slaví 70 let od vzniku, prošli jsme si i dvě výstavy k této příležitosti. Obě byly interaktivní, tak jsme si vyzkoušeli různé disciplíny. V odpoledních hodinách na nás čekaly ještě dvě exkurze. Byla to Galerie digitálního a audiovizuálního umění Lumia a Galerie ocelových figurín, kde se nám moc líbilo.

Jana Okrouhlá

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Exkurze_5.A._5.B_do_Ceske_televize

 

Datum vložení: 26. 6. 2023 7:43
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty