ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Druháci v muzeu

Druháci v Muzeu 1

akce 2. ročníků

Druháci si poslední adventní úterý zkrátili čekání na Ježíška návštěvou Muzea východních Čech v Hradci Králové. Program byl rozdělený na dvě části. V první si prohlédli expozici vytvořenou ze sbírky hraček a seznámili se tak s podobou třeba plyšáků od počátku 20. století až po rok 1990. Nejvíce dětské návštěvníky zaujaly mechanické hračky a malé nádobíčko, které vypadalo jako skutečné. Exkurze nesla název Advent, a právě o něm byla druhá část naší návštěvy. A abychom se dozvěděli něco opravdu nového, provedla nás kurátorka postavami, které prakticky celý prosinec obcházely chalupy a kontrolovaly úklid nebo dodržování půstu. Potkali jste někdy kromě Mikulášského průvodu třeba svatou Lucii celou v bílém nebo Džbera s koudelnými vlasy?

HK

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/druhaci-v-muzeu-hk-2023

Datum vložení: 2. 1. 2024 10:48
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty