Druháci pomáhají

akce 2.A

ZOO běh je seriál virtuálních závodů, který podporuje zvířata v zoologických zahradách. Účastníci při něm nesedí u počítače, ale skutečně se hýbou. Sportují však samostatně, svůj čas si zaznamenávají v mobilní aplikaci a odesílají ho organizátorovi, spolku behamespolu.cz. Zároveň může každý dobrovolným startovným podpořit adopci zvířátek ze zoo.

Děti z 2.A se rozhodly, že se zúčastní 12. epizody, při které se sportovalo pro hrochy a Zoopark Stěžery. Jako disciplínu jsme si zvolili turistickou trasu v délce 3 km. Zaregistrovali jsme se, vytiskli si startovní čísla a na začátku června jsme se vydali do lesa. V příjemném počasí se nám šlapalo výborně, a tak se nám podařilo trať zdolat za 36 minut.

Na zvířátka jsme přispěli z třídního fondu, který jsme získali prodejem výrobků v loňském školním roce, někdo sáhnul do vlastní pokladničky a nemalou částkou nám pomohli rodiče. Společně jsme darovali celkem 3 191,- Kč. Za účast děti získaly nejen krásné dřevěné medaile, ale hlavně dobrý pocit z toho, že nemyslí jen na sebe a umějí ostatním pomáhat.

HB

Datum vložení: 17. 6. 2021 13:14