ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Dopravní výchova žáků

Dopravní výchova žáků  1

akce třídy 4. A

V pondělí 6. května výuka žáků ze 4. A probíhala na dopravním hřišti v Hořicích. S lektorkou Besipu jsme si nejprve prošli celý areál, pojmenovali dopravní značky, řekli si pravidla silničního provozu, vybavenost každého kolaře a kola. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. První jezdila na kolách, druhou skupinu tvořily chodci, pak se vyměnili. Paní lektorka byla přísná a při každém dopravním přestupku kolaře vyzvala k nápravě. Dále následovala výuka v učebně. Zhlédli jsme několik videoukázek, dopravní situace jsme okomentovali a pak žáky čekal test v podobě 20 otázek. Limit pro splnění testu byl přísný, pouze 3 chyby, což se podařilo jen jednomu.

Jana Okrouhlá

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/dopravni-vychova-v-horicich-4-a

Datum vložení: 9. 5. 2024 8:45
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty