ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Dopravní výchova v Novém Bydžově

Dopravní výchova 1

akce 4.B

Den plný deště sice nebyl ideální na kolo a výlet, ale... Čtvrťáky čekalo dopoledne na dopravním hřišti, kde se učili teorii a prakticky vyzkoušeli jízdu na kole a koloběžkách mezi značkami.

Pohledem dětí:
Dnes jsme odjeli do Nového Bydžova na dopravní východu, tam nás učili značky atd. Pak jsme jedli a potom se jeli projet na kole. Po chvíli ježdění jsme si napsali testík. Kdo měl alespoň 15 z 20 správně, dostal průkazku na to, že může jezdit po cestě sám. A já měl....... 16 správně, jóó! A dostal jsem tu průkazku. (Jáchym Fof) 


Skatepark: Dobré bylo, že nám dali testy, jestli víme, nebo nevíme. Dál ježdění na kole, ano, bylo to super, že jsme mohli zažít, jak se jezdí na silnici. Třeba já a Váňa jsme neustále driftovali v každé zatáčce. A i třeba Martin, že se rozmázl hned v první zatáčce. Protože jel jako ďas. Bylo to k popukání. (Matyáš Janáček)


Ráno jsme přijeli do Nového Bydžova. Tam nás uvítali paní a pán. Pak nám řekli, jaká má být výbava kola. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedni šli na kola a druzí zůstali u paní. U policisty jsme si zkontrolovali, jestli víme značky, potom jsme jezdili na kolách a koloběžkách. A u paní jsme si říkali, kdo je na vozovkách. A psali jsme test, který dopadl OK. (Iva Džuhan)


Mě nejvíc bavilo jezdit na kole a povídat si s klukama a holkama a s paní učitelkou. A to je asi vše. Konec. (Dominik Železo) 

Mgr. Zuzana Škvrnová, třídní učitelka 4.B
Foto: Bc. Petra Stránská, asistentka 4.B

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Dopravni_vychova_-_4.B/

Datum vložení: 12. 6. 2023 8:11
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty