ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Červen ve školní družině

Červen ve školní družině 1

ohlédnutí za akcemi ŠD

V červnu se ve školní družině konalo několik akcí, které přinesly nezapomenutelné zážitky. Bylo to období plné radosti, smíchu a nečekaných překvapení. 

Celoroční hru “Barevný svět” jsme ukončili vyhlášením výsledků. Z modrého, červeného, žlutého a zeleného týmu zvítězil žlutý tým, který obdržel jako odměnu sladký dort. Samozřejmě, že za celoroční práci byly nakonec odměněny všechny děti. Jednou z významných akcí měsíce června bylo přespávání pod názvem “Boj o Nechanice”. Děti se zapojily do dobrodružné hry na motivy televizní soutěže “Kdo přežije”. Bojovaly proti sobě čtyři kmeny - Rotu, Maraamu, Lopewi a Galang. Detailnější informace a fotografie si můžete prohlédnout na družinovém Facebooku.

Další odpoledne bylo věnováno rodičům s dětmi. Akce “Loučení s celoroční hrou” byla plná nových her a společných aktivit. Vyvrcholením programu bylo překvapení pod taktovkou hasičů z Nechanic. Vytvořili pro děti hasičskou pěnu, což byl zážitek pro všechny přítomné.

Poslední dvě aktivity byly zaměřeny na seznámení dětí s netradičními koníčky. První z nich bylo povídání pana Babky o včelaření. Viděli jsme spoustu pomůcek souvisejících se včelkami a medem. Tímto děkujeme panu Babkovi za jeho čas věnovaný dětem. Druhá ukázka byla pro děti trochu akčnější. Přijeli totiž trenéři Capoiery z Hradce Králové. Děti si vyzkoušely základní kroky tohoto brazilského sportu a za zvuků originální hudby si i zazpívaly.  Samozřejmě jsme nezapomněli ani na sladkou odměnu v podobě zmrzliny z nechanické cukrárny.

Teď už léto rozhodně cítíme ve vzduchu… A moc se na něj těšíme. Všem dětem, rodičům, přátelům a učitelům chceme poděkovat za jejich energii, nadšení a účast na všech akcích. Už teď se nemůžeme dočkat, co nás čeká příští školní rok. 

Přejeme všem krásné prázdniny!

tým školní družiny

Družina ZŠ Nechanice | Facebook

Červen ve školní družině – ZŠ Nechanice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Datum vložení: 28. 6. 2024 8:05
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty