ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Akce ve 4. B

prosincové akce ve 4. B

Experimenty v hodinách přírodovědy

V průběhu listopadu jsme se ve 4.B učili o rostlinách a prováděli jsme různé experimenty. Např. jsme zkoumali, jaké podmínky ke svému životu rostliny potřebují. Pozorovali jsme, jak rostliny klíčí a jakým způsobem rozvádějí vodu a živiny. Zjistili jsme, co se stane se semenem, pokud nemá dostatek světla nebo vody, případně pokud má vody nadbytek. Víte, co se stane se semenem, kterému zamezíte přístup vzduchu? My už ano.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Experimenty_v_hodinach_prirodovedy_ve_4.B/

 

Projekt včely

Ve 4. B to v prosinci chvílemi bzučelo jako v úlu. To proto, že žáci pracovali pilně jako včelky na projektu věnovaném právě včelám. Opět se něco nového dozvěděli, tentokrát o včelách. Seznámili se s včelí rodinou, jejich vývojem i tím, jak včely pracují. K tomu ochutnali medové perníčky s medem přímo od včelaře nebo si přivoněli ke svíčce z vosku. Nejtěžší však bylo, „postavit“ si svou včelí plástev pomocí pravítka, kružítka a narýsovat šestiúhelník. Nakonec se práce zdařila všem, i když někteří potřebovali menší či větší dopomoc. Výstupem tohoto projektu byl krásný lapbook.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Projekt_vcely_-_4.B/

 

Předvánoční hodina plavání 

Od 23.11. se třídy 4.A a 4.B účastní plaveckého výcviku v Plavecké škole v Hořicích.  Podívejte se na fotografie z předvánoční hodiny, kde si děti užily zábavu s vodními prvky.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Predvanocni_hodina_plavani_4._trid/

 

 

 

Datum vložení: 22. 12. 2021 10:34
Datum poslední aktualizace: 22. 12. 2021 10:37
Autor: Petr Soukal

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty