Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

O škole

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1.1.1995. Škola sdružuje: mateřskou školu (od 1. 1. 2003), základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.
koláž
Základní školu v letošním školním roce 2017/18 navštěvuje celkem 321 žáků (z toho 190 na 1. stupni a 131 na 2. stupni) a mateřskou školu celkem 81 dětí. Školní družina má kapacitu 100 žáků, školní jídelna základní školy má kapacitu 500 jídel. Působí zde celkem 30 pedagogických pracovníků (24 na základní škole a 6 v mateřské škole, 9 správních zaměstnanců a 4 zaměstnanci školní jídelny.
Žáci 1. stupně (1. - 5. třída) chodí do budovy Masarykovy, Školská 333. Ta byla postavena ve 30. letech 20. století ve slohu současného funkcionalismu. Prošla různými úpravami (zateplení, nová fasáda, využití tepelných čerpadel...) a slouží vyhovujícím způsobem dodnes.

Žáci 2. stupně navštěvují budovu Rašínovu, která nese název po JUDr. Aloisi Rašínovi, prvním ministru financí Československé republiky. Budova je stará více než 120 let. Má dobrou dispozici, ale musí se stále opravovat tak, aby vyhovovala současným potřebám žáků i učitelů. V roce 2009 prošla celá budova 2. stupně rozsáhlou rekonstrukcí, kdy byla postupně vyměněna střecha, okna i fasáda včetně zateplení, v roce 2017 došlo také k výměně topného systému.

V budovách základní školy je celkem 22 běžných učeben, dále nově vybavená učebna fyziky, 2 počítačové učebny, školní kuchyňka a školní dílny. Sportovní činnosti žáků slouží 2 tělocvičny a víceúčelové hřiště.

 

albatros media

banerCREWSvojtka

caimano