Matematické soutěže

Matematický klokan – 2018/2019

V pátek 22. března se celá naše škola zapojila do celostátní matematické soutěže Matematický klokan. Děti soutěžily celkem ve 4 kategoriích.

Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhla Hana Korbelová (5. B) v kategorii Klokánek, která získala 114 bodů ze 120 možných, a tím se umístila na celkovém 1. - 4. místě v okresu Hradec Králové.

Ze starších dětí získal z naší školy nejvíce bodů Jan Procházka (9.A) se ziskem 93 bodů.

Matematická olympiáda – 2018/2019

Od ledna do dubna letošního roku se mohli všichni milovníci matematiky účastnit také Matematické olympiády, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Úspěšnými řešiteli ve školním kole se stali:

• Hana Korbelová (5.B)
  • Nela Tichá (5.A)
  • Jan Rulf (6.B)
  • Eliška Zajfrtová (6.A)
  • Jiří Procházka (7.B)

Všichni tito  postoupili do okresního kola, které proběhlo v Hradci Králové v ZŠ Milady Horákové. Tam se velice zadařilo Jiřímu Procházkovi, který se umístil na 1. – 4. místě.

Všem řešitelům děkujeme za účast  a dobrou reprezentaci školy, vítězům blahopřejeme.

30. 4. 2019 Zobrazit méně